OVERVIEW
The Wind Miner K9 (10.5 TH/S) is the latest technology Kaspa miner on the KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 10,500 GH/s for a power consumption of 3400W.
$18,500.00 Original price was: $18,500.00.$17,300.00Current price is: $17,300.00.
| Manufacturer | Wind Miner |
|---|---|
| Model | K9 |
| First release | November 2023 |
| Mineable coins | Kaspa (KAS) |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Hashrate | 10.5TH (+-10%) |
| Weight | 14.9 Kg |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3400W |
| Voltage | 200-240V |
| Interface | RJ45 Ethernet 10/100M |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10- 90 % |
The Wind Miner K9 (10.5 TH/S) is the latest technology Kaspa miner on the KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 10,500 GH/s for a power consumption of 3400W.
The Wind Miner K9 has an unprecedented performance, with the highest expected profitability and hashrate in comparison to any other Kaspa miner released on the market.
Limited units for first batch allocation are now available!
Reviews
There are no reviews yet.