OVERVIEW
The ICERIVER KS3 (8 TH/S) mines Kaspa on the KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 8000 GH/s for a power consumption of 3200W.
$15,000.00 Original price was: $15,000.00.$9,000.00Current price is: $9,000.00.
| Manufacturer | ICERIVER |
|---|---|
| Model | KAS KS3 (8TH/S) |
| First release | August Batch |
| Mineable coins | Kaspa (KAS) |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Size | 370 x 195 x 290 mm |
| Weight | 14.7 Kg |
| Power | 3200W |
| Voltage | 170-300V AC |
| Interface | Ethernet 10/100M |
| Temperature | 0 – 35 °C |
| Humidity | 10- 90 % |
The ICERIVER KS3 (8 TH/S) mines Kaspa on the KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 8000 GH/s for a power consumption of 3200W.
The Kaspa KS3 is one of the most powerful Kaspa miners available on the market, providing the highest ROI for Kaspa mining.
Reviews
There are no reviews yet.