OVERVIEW
The ICERIVER KS3M (6 TH/S) mines Kaspa on the KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 6 TH/s(±10%) for a power consumption of 3400W.
$9,000.00 Original price was: $9,000.00.$6,100.00Current price is: $6,100.00.
| Manufacturer | ICERIVER |
|---|---|
| Model | KAS KS3M ( 6 TH/s) |
| First release | August/September Batch |
| Mineable coins | Kaspa (KAS) |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Size | 370 x 195 x 290 mm |
| Weight | 14.4 Kg |
| Power | 3400W |
| Voltage | 170-300V AC |
| Interface | Ethernet 10/100M |
| Temperature | 0 – 35 °C |
| Humidity | 10- 90 % |
The ICERIVER KS3M (6 TH/S) mines Kaspa on the KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 6 TH/s(±10%) for a power consumption of 3400W.
The ICERIVER KS3M is the latest ASIC miner to be released mining Kaspa.
The Kaspa KS3M is one of the most powerful Kaspa miners available on the market.
KHeavyHash
KHeavyHash
KHeavyHash
KHeavyHash
KHeavyHash
KHeavyHash
KHeavyHash
Reviews
There are no reviews yet.