GOLDSHELL – CK6 SE- NEVOS CKB MINER 17 TH/S
$7,999.99 Original price was: $7,999.99.$1,600.00Current price is: $1,600.00.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Goldshell |
|---|---|
| Model | CK6 SE |
| Also known as | CKB Nervos Miner |
| Release | November 2022 |
| Size | 264 x 200 x 290mm |
| Weight | 8500g |
| Noise level | 80db |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3300W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 35 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
Category: Eaglesong
The model CK6 SE Miner from Goldshell mines Nervos with a maximum hashrate of 17TH/s for a power consumption of 3300W.
This is your top-of-the-range Nervos ASIC Miner!!
Be the first to review “GOLDSHELL – CK6 SE- NEVOS CKB MINER 17 TH/S” Cancel reply
Related products
Sale!
Sale!
$3,600.00 – $4,400.00Price range: $3,600.00 through $4,400.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sale!
Eaglesong
Sale!
$300.00 – $380.00Price range: $300.00 through $380.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sale!
Eaglesong
$2,000.00 – $2,500.00Price range: $2,000.00 through $2,500.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sale!
$350.00 – $420.00Price range: $350.00 through $420.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sale!
Sale!
Sale!













Reviews
There are no reviews yet.