GOLDSHELL – HS6 SE SIACOIN HANDSHAKE MINER 8.2 TH/S
$3,500.00 Original price was: $3,500.00.$1,600.00Current price is: $1,600.00.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Goldshell |
|---|---|
| Performance | HNS Hashrate:3700TH/s(+-5%) HNS Wall Power: 3400W(+-5%) SC Hashrate:8200 TH/s(+-5%) SC Wall Power: 2000W(+-5%) |
| Condition | Brand New |
| Mineable coins | Handshake (HNS), SiaCoin (SC) |
| Algorithm | Blake2b-sia, Handshake |
| Size | 264 x 200 x 290 mm |
| Noise | 80 db |
| Power | 3400W (HNS) / 2000W (SC) |
| Wires | PSU include |
| Algorithm | BLAKE2b-sia + Handshake |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 35 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
Category: Siacoin
The Goldshell HS6 SE Miner is the latest miner on the Blake2b-sia + Handshake algorithms with a maximum hash rate of 8.2 TH/s for a power consumption of 2000W.
The HS6 SE carries Goldshell’s newly developed high-performance computing chips, which offer a high hashrate and low power consumption.
The HS6 SE offers a dual mining experience for mining both Sia Coin or Handshake depending on your preferred cryptocurrency to mine.
Be the first to review “GOLDSHELL – HS6 SE SIACOIN HANDSHAKE MINER 8.2 TH/S” Cancel reply
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
$4,500.00 – $5,750.00Price range: $4,500.00 through $5,750.00
Sale!
$3,200.00 – $3,900.00Price range: $3,200.00 through $3,900.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sale!
Sale!
$400.00 – $500.00Price range: $400.00 through $500.00
Sale!
$150.00 – $200.00Price range: $150.00 through $200.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sale!
Sale!
$1,100.00 – $1,400.00Price range: $1,100.00 through $1,400.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.