OVERVIEW
The Innosilicon A11S Pro ETH(1500Mh) miner is your top-of-the-range and most profitable Ethereum miner. The A11 Pro runs on the Ethash algorithm with a maximum hashrate of 1.5Gh/s for a power consumption of 2500W (+/-10%).
$19,000.00 Original price was: $19,000.00.$2,250.00Current price is: $2,250.00.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer |
Innosilicon
|
| Model |
A11S Pro ETH Miner
|
| Mineable coins | Ethereum Classic (ETC), Musicoin (MUSIC), Ubiq (UBQ) and others |
| Algorithm | ETC Hash |
| Size |
463 x 202 x 280 mm |
| Weight | 16.5 kg |
| Power | 2500W (+/-10%) |
| Voltage | 12 V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 |
| Humidity | 5 – 95% |
The Innosilicon A11S Pro ETH(1500Mh) miner is your top-of-the-range and most profitable Ethereum miner. The A11 Pro runs on the Ethash algorithm with a maximum hashrate of 1.5Gh/s for a power consumption of 2500W (+/-10%).
Ethereum Classic
Ethereum Classic
JASMINER X4-Q (1040MH) QUIET, HOME ETHEREUM CLASSIC MINER – MOQ*
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
IPOLLO V1 MINI SE PLUS – ETHEREUM CLASSIC (ETC) MINER 400 MH
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Ethereum Classic
Reviews
There are no reviews yet.